Aikataulu

Täältä löydät aikataulun, lisätietoa ohjelmasta löydät täältä.

Aikataulu tarkentuu vielä syyskuussa 2022. Ohjelmamuutokset ovat mahdollisia.

Kello
Ohjelma
Kokoustilan / paikan nimi
17.00-00.00 Keskusliiton kokous
Kello
Ohjelma
Kokoustilan / paikan nimi
9.00-17.00 Keskusliiton hallituksen kokous  
14.00-20.00 Kokoustoimisto avoinna  
19.00-23.00 GA  Sokos Hotel Puijonsarvi
16.30-16.40 Opening ceremony  HQ-hotelli, Sokos Hotel Puijonsarvi
16.40-17.10

Kirsi Soininen, markkinointijohtaja Kuopion Kaupunki

 HQ-hotelli, Sokos Hotel Puijonsarvi
17.15-18.00

Sanna-Riikka Valtonen: Hajautettujen tiimien johtaminen

 HQ-hotelli, Sokos Hotel Puijonsarvi
17.15-20 Effective Communications 2  HQ-hotelli, Sokos Hotel Puijonsarvi
17.30-18.30 START -koulutus ensikertalaisille (FIN/EN)  HQ-hotelli, Sokos Hotel Puijonsarvi
18.00-19.00 Vaalivalmennus  HQ-hotelli, Sokos Hotel Puijonsarvi
19.00-00.00 Senaattoribaari auki  HQ-hotelli, Sokos Hotel Puijonsarvi
19.00-20.00 First Timers & Last Timers: Get2Gether (FIN/EN)  HQ-hotelli, Sokos Hotel Puijonsarvi
19.00-2.00

Tulojuhla

 HQ-hotelli, Sokos Hotel Puijonsarvi
Kello
Ohjelma
Kokoustilan / paikan nimi
5.55-6.30Aamun liikuntahetki ”5.55” 
8.00-16.00Kokoustoimisto avoinna Kuopion Musiikkikeskus
8.30-9.00Morning show  Kuopion Musiikkikeskus
9.00-11.15GA – Vaalipaneeli  Kuopion Musiikkikeskus
9.00-9.50Joanna Hoffren: Hakukoneoptimoi tekstisi  Kuopion Musiikkikeskus
9.00-9.50Strategia-workshop  Kuopion Musiikkikeskus
9.30-11.00Debatti  Kuopion Musiikkikeskus
10.00-10.50Marko Kilpi: Viestinnän monet kasvot  Kuopion Musiikkikeskus
10.00-10.50Improklubi  Kuopion Musiikkikeskus
10.00-13.00Effective Communications 3  Kuopion Musiikkikeskus
11.00-11.50Keynote: Ismo Apell – Vuorovaikutuksen sietämätön keveysKuopion Musiikkikeskus
11.00-12.00Fake News keskustelupeliKuopion Musiikkikeskus
12.00-16.00GA – vaalipuheet ja äänestysKuopion Musiikkikeskus
12.00-12.50Keynote:Jussi Murtasaari – Onko some maakuntalehden isäntä, renki vai jotain muuta?Kuopion Musiikkikeskus
12.00-13.30Lars Remes: kuinka huijata PowerPointillaKuopion Musiikkikeskus
13.00-13.50ImproklubiKuopion Musiikkikeskus
14.00-14.50Keynote: Leo Kirjonen – Kuinka viestintä valjastetaan omaan käyttöön maksimaalisella teholla?Kuopion Musiikkikeskus
14.00-14.50Tiina Naumanen: Draivia esiintymiseenKuopion Musiikkikeskus
14.00-14.50Paneelikeskustelu (EN)Kuopion Musiikkikeskus
15.00-15.50Keynote: Tommi Taskinen – Speaker´s Personality – Hide or Shine? (EN)Kuopion Musiikkikeskus
15.00-16.30Marjut Jalkanen:: Build Connections and Trust (EN)Kuopion Musiikkikeskus
15.00-15.50Jenni Rajahalme: KriisiviestintäKuopion Musiikkikeskus
16.00-17.00Debaatin finaaliKuopion Musiikkikeskus
18.00-19.00ValokuvausKuopio-halli
19.00-01.00GaalaKuopio-halli
   
   
Kello
Ohjelma
Kokoustilan / paikan nimi
8.00-14.00 Kokoustoimisto avoinna
9.00-12.00 Effective Communications 4 (EN)  HQ-hotelli, Sokos Hotel Puijonsarvi