Aikataulu

Täältä löydät aikataulun, lisätietoa ohjelmasta löydät täältä.

Aikataulu tarkentuu kesällä 2022. Ohjelmamuutokset ovat mahdollisia.

Kello
Ohjelma
Kokoustilan / paikan nimi
17.00-00.00 Keskusliiton kokous
Kello
Ohjelma
Kokoustilan / paikan nimi
9.00-17.00 Keskusliiton hallituksen kokous Kuopion Musiikkikeskus
17.30-18.00 GA valtakirjojen tarkistus Kuopion Musiikkikeskus
18.00-22.00 GA Kuopion Musiikkikeskus
12.00-21.00 Kokoustoimisto avoinna
16.30-16.40 Kokousviikonlopun avaus Kuopion Musiikkikeskus
16.40-17.10 Kirsi Soininen, Kuopion Kaupunki Kuopion Musiikkikeskus
17.15-20.00 Effective Communications 2 (EN)  Kuopion Musiikkikeskus
17.30-19.00 Aktiivinen viestintä ja vuorovaikutus etätiimissä Kuopion Musiikkikeskus
18.00-19.00 Vaalivalmennus Kuopion Musiikkikeskus
18.00-19.00 START -koulutus ensikertalaisille (FIN/EN) Kuopion Musiikkikeskus
19.00-20.00 First Timers & Last Timers: Get2Gether (FIN/EN) Kuopion Musiikkikeskus
19.00-1.00 Tulojuhla HQ-hotelli
Kello
Ohjelma
Kokoustilan / paikan nimi
5.55-7.00 Aamun liikuntahetki ”5.55”
7.00-10.00 Hotelliaamiainen tarjolla (sis. majoituksen hintaan)
7.30-16.30 Kokoustoimisto avoinna Kuopion Musiikkikeskus
10.00-18.00 Kampaukset ja meikit gaalaan
11.00-14.00 Lounas tarjolla osallistujille Kuopion Musiikkikeskus
14.00-16.00 Kahvit tarjolla nonstop Kuopion Musiikkikeskus
9.00-15.00 Lastenohjelma Kuopio
9.30-15.00 Senaattoriohjelma Kuopio
11.00-15.00 IPP-ohjelma Kuopio
11.00-15.00 Seuralaisohjelma Kuopio
7.30-8.30 Trade Shown pystytys Kuopion Musiikkikeskus
8.30-15.00 Trade Show Kuopion Musiikkikeskus
9.00-11.00 GA Kuopion Musiikkikeskus
11.00-12.00 Strategia -lounas Kuopion Musiikkikeskus
12.00-16.00 GA Kuopion Musiikkikeskus
8.30-8.55 Morning Show Kuopion Musiikkikeskus
9.30-10.55 Debattikilpailun alkuerät Kuopion Musiikkikeskus
11.00-11.50 Key Note 1 Kuopion Musiikkikeskus
12.00-12.50 Key Note / Ismo Apell Kuopion Musiikkikeskus
14.00-14.50 Key Note 3 Kuopion Musiikkikeskus
15.00-15.50 Key Note 4 Kuopion Musiikkikeskus
16.00-17.00 Debattikilpailun finaalit Kuopion Musiikkikeskus
9.00-9.50 Hakukoneoptimoi tekstisi Kuopion Musiikkikeskus
9.00-10.00 Strategia Workshop  Kuopion Musiikkikeskus
10.00-10.50 Viestinnän monet kasvot Kuopion Musiikkikeskus
10.00-13.00 Effective Communications 3 (EN)  Kuopion Musiikkikeskus
11.00-12.00 Improklubi (EN) Kuopion Musiikkikeskus
12.00-13.30 Näin valehtelet PowerPointilla Kuopion Musiikkikeskus
13.00-14.00 Improklubi Kuopion Musiikkikeskus
14.00-14.50 Draivia esiintymiseen Kuopion Musiikkikeskus
14.00-14.50 Paneelikeskustelu (EN) Kuopion Musiikkikeskus
15.00-15.50 Kriisiviestintä Kuopion Musiikkikeskus
15.00-15.50 Build connections and trust 3 (EN)  Kuopion Musiikkikeskus
18.00-19.00 Valokuvaus Kuopio-halli
19.00-01.00 Gaala Kuopio-halli
Kello
Ohjelma
Kokoustilan / paikan nimi
8.30-13.00 Kokoustoimisto avoinna Kuopion Musiikkikeskus
9.00-12.00 Effective Communications 4 (EN)  Kuopion Musiikkikeskus
10.00-12.00 Keskusliiton järjestäytymiskokous Kuopion Musiikkikeskus